Druhá liga bude nesmírně těžká, tvrdí sokolovský trenér Jiří Dreiseitl

25. červenec 2016 | 11:59
Jiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník SokolovJiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník Sokolov

SOKOLOV - Naprosto pevnou pozici a renomé si vybojovali fotbalisté Baníku Sokolov ve druhé lize. Typické pro tým je, že si udržuje pořád konstantní výkonnost, třebaže v hráčském kádru dochází k častým změnám. A to i po půlročních intervalech. O to, aby sokolovský fotbal obstál i v nadcházejícím ročníku druholigové soutěže, usiluje také nový trenér Jiří Dreiseitl.

Reklama

„Pravdou je, že určité sezóny se povedly. Dá se říci, že ve všech deseti ročnících, které Baník ve druhé lize absolvoval, to dopadlo dobře. Nebyl tam vyslovený propadák. Mužstvo se vyvarovalo špatných výsledků ve smyslu, že by tým potkala dlouhodobě nějaká černá série,“ uvažoval kouč. „Je jasné, že bychom chtěli uspět a především předvádět pro diváky hezký fotbal,“ hledí Dreiseitl do příští sezóny.

Baník Sokolov vstoupí do druhé ligy 6. srpna 2016. A to s vizitkou mužstva, které v minulém ročníku skončilo čtvrté za Karvinou, Hradcem Králové a Znojmem. Na jednu stranu by měli Sokolovští na základě této bilance znovu figurovat v popředí, ale zatím se o nich výrazně nemluví jako o favoritech.

„Čtvrté místo je zavazující. Současně nám nevadí, že nejsme momentálně zařazeni mezi adepty na nejvyšší příčky. Druhá liga má před sebou jeden z nejtěžších ročníků. Zmínil se o tom i nový trenér Opavy Roman Skuhravý. V soutěži není outsider, jako tam byla mužstva v předešlých sezónách. Každý celek bude mít šanci porazit každého,“ vyjádřil trenér svoje mínění.

Sokolovští se střetli v přípravě i s prvoligovými soupeři. „Byli jsme ale v jiné fázi tréninkové i herní zátěže, protože první liga začíná o týden dřív, než naše soutěž. Takže i v období přípravných zápasů jsme hodně trénovali. A možná to bylo vidět i na výkonech. Vždycky se najdou nedostatky a ve hře to může být i lepší. Nerozlišuji, jestli jde o starší nebo mladší hráče,“ rozebíral Dreiseitl.

A na co se tým zaměřuje před vstupem do soutěže? „Snažíme se zapracovat na herních prvcích a řešení situací v prostoru třiceti metrů od soupeřovy branky,“ podal trenér konkrétní vysvětlení.

V prvním kole druhé ligy hostí Baník Sokolov ambiciózní tým Vlašimi, ve druhém kole se představí na půdě FK Ústí nad Labem. V Sokolově se fanoušci jistě těší i na konfrontaci se zvučnými soupeři, jako jsou Sigma Olomouc, Baník Ostrava, České Budějovice a další celky.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

8/8 / AKTUALITY / LOKET NAD OHŘÍ - Tragická událost se stala u Lokte. Dívka (13) spadla ze skály. Utrpěla smrtelná zranění při pádu ze skály z výšky asi osmi metrů.


Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

5/8 / FK SOKOLOV / ÚSTÍ N.L. - V minulé sezóně se fotbalisté Baníku Sokolov na poslední chvíli zachránili před pádem do třetí ligy. A soudě podle výsledků z úvodu nového ročníku to na lepší zítřky nevypadá ani letos.


Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

2/8 / AKTUALITY / SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.


Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

27/7 / FK SOKOLOV / SOKOLOV - S dobrou náladou vzhlížejí fotbalisté Sokolova k novému ročníku Fotbalové národní ligy. Tým, který se v minulém ročníku těsně zachránil před pádem do třetí ligy, by měl pozvednout nový trenér Pavel Horváth.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeSokolovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeSokolovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeSokolovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!