FK Baník Sokolov má nového kouče. Novou sezónu trénuje Jiří Dreiseitl

6. červen 2016 | 15:17
Jiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník SokolovJiří Dreiseitl. Foto: archiv FK Baník Sokolov

SOKOLOV - Na post hlavního kouče FK baník Sokolov se posouvá dosavadní asistent Jiří Dreiseitl.

Reklama

„Od 1. června 2016 se hlavním trenérem A mužstva FK Baník Sokolov stává Jiří Dreiseitl. Po zvažování několika možností na tento post jsme došli k závěru, že na dobu tří let jsme vybrali právě jeho," řekl ředitel klubu Tomáš Provazník. 

Jako předpoklady k trenérství uvedl, že Jiří Dreiseitl je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, má v daném oboru nejvyšší vzdělání. Zároveň si za dobu působení v FK Baník Sokolov dodělal nejvyšší trenérskou licenci UEFA Profi. Dalším parametrem byla znalost prostředí. Osm let působil v pozici asistenta trenéra a tuto roli vykonával pod čtyřmi různými hlavními trenéry.

Tím, že se Jiří Dreiseitl posouvá z pozice asistenta na post hlavního trenéra a brankář gólmanů Stanislav Vahala odešel do prvoligové Jihlavy, se bude hledat nové složení realizačního týmu. „V této souvislosti se také musíme pokusit sestavit co nejkvalitnější tým. Dlouhodobě víme, že sehnat kvalifikované odborníky v našem regionu není jednoduché, ale musíme se o to snažit,“ dodal Vítězslav Hejret.

A jak vnímá svůj posun v kariéře sám Jiří Dreiseitl? „V hlavě mám spoustu myšlenek. Ale ty základní jsou dvě. Určitě musím poděkovat za příležitost, která mi byla poskytnuta. Já si ji hrozně vážím a budu dělat maximum pro to, abych naplňoval ambice klubu, ambice hráčů a dokázal je výkonnostně ještě zvednout. Ta druhá myšlenka je taková dlouhodobější. Jsem tu osm let a během tohoto roku odešli tři hráči, se kterými jsem tu v podstatě začínal, a vždycky patřili k oporám týmu. Nebylo to jenom výkonnostně, ale i chováním v kabině. Společně s panem Hejretem a vedením klubu budeme hledat novou osu týmu,“ řekl ke svým cílům nový hlavní kouč Baníku a pokračoval: „Pocity jsou fantastické. Vše, co jsem dělal od vysoké školy, směřovalo k tomuhle a je to naplnění určitého snu. Jsem opravdu šťastný.“

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

8/8 / AKTUALITY / LOKET NAD OHŘÍ - Tragická událost se stala u Lokte. Dívka (13) spadla ze skály. Utrpěla smrtelná zranění při pádu ze skály z výšky asi osmi metrů.


Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

5/8 / FK SOKOLOV / ÚSTÍ N.L. - V minulé sezóně se fotbalisté Baníku Sokolov na poslední chvíli zachránili před pádem do třetí ligy. A soudě podle výsledků z úvodu nového ročníku to na lepší zítřky nevypadá ani letos.


Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

2/8 / AKTUALITY / SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.


Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

27/7 / FK SOKOLOV / SOKOLOV - S dobrou náladou vzhlížejí fotbalisté Sokolova k novému ročníku Fotbalové národní ligy. Tým, který se v minulém ročníku těsně zachránil před pádem do třetí ligy, by měl pozvednout nový trenér Pavel Horváth.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeSokolovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeSokolovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeSokolovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!