Letní příprava fotbalistů Sokolova začala tréninkem ve Františkových Lázních

6. červenec 2016 | 22:58
Fotbalisté Baníku Sokolov. Foto: archiv Baník SokolovFotbalisté Baníku Sokolov. Foto: archiv Baník Sokolov

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ, SOKOLOV - První trénink fotbalistů Baníku Sokolov vedl nový lodivod Baníku Jiří Dreiseitl se svými asistenty Davidem Vaněčkem a Jiřím Bertelmanem ve známém prostředí, a to ve Františkových Lázních, kam se baníkovci brzy vrátí na týdenní soustředění. Jako v každém přípravném období, i v tomto se v týmu objevilo několik nových tváří.

Reklama

"Neřekl bych, že se jednalo o standardní první trénink. Chtěli jsme navázat na individuální tréninkové plány, které hráči plnili, proto jsme do tréninku zařadili rovnou i kondiční blok. Hráči tak dostali relativně zátěž. Nicméně samozřejmě důležité bylo, že jsme se viděli, řekli si pár věcí a musím říct, že z našeho prvního společného tréninku mám dobrý pocit. Zapojilo se do něj dvacet hráčů do pole a tři brankáři. Ještě očekáváme nějaké posily, ale k přípravnému období průběžné změny v kádru patří," okomentoval Jiří Dreiseitl svůj první trénink v pozici hlavního trenéra.

"Je to pro oba nová role. Bertík má více zkušeností, už trénoval mládež a gólmany vedl i v Německu. Vaňous ale na sobě hrozně moc pracuje a bude jenom lepší. Sázeli jsme hodně na charaktera a na mezilidské vztahy," doplnil trenér Dreiseitl ke svým pomocníkům.

Příchody

Do letní přípravy se zapojilo hned sedm úplných noviců.

"Z Plzně přišli středoví hráči Průcha s Bočkem, ze stejného klubu pak i Lukáš Provod, o kterého jsme měli zájem už v zimě. Je to levák, který může nastupovat na více postech. Z pražské Dukly je zde útočník Bezdička, dále pak záložník Mlynařík, který naposledy hrál v Tachově. Ze Sigmy Olomouc přišel stoper Ševčík, který také má své kvality. Trénuje s námi také zkušený bek Růžička, který prošel Bohemkou a Karvinou. Od něj si slibuje klid ve hře a chladnou hlavu v těžších situacích. V následujících dnech by se k nám měli připojit i stoper z Plzně Čihák a také záložník Glaser z Karviné," řekl k novým hráčům sokolovský kouč.

Z dorostenecké U19 dostali příležitost gólman Chára a záložníci Kalina s Vokáčem. Z hostování v Karlových Varech se vrátil Dan Krlička.

Odchody

Z kádru A-týmu pro jarní část uplynulé sezóny už v Baníku působit nebudou David Jablonský, kterému skončilo hostování v Baníku a který se chystá na angažmá v Rusku. S mateřskými prvoligovými týmy Plzně, Teplic a Zlína se připravují Otto Urma, Miloš Kratochvíl a Miloš Kopečný. František Dřížďal ukončil profesionální angažmá v Sokolově a domluvil se na působení v Karlových Varech.

Lukáš Pouček se vrátil do pražské Sparty a nyní se zapojil do přípravy s Ústím nad Labem. Brankáři Radkovi Zaťkovi skončilo hostování a vrátil se do mateřského Chomutova. Ludvík Tůma s Karlem Koubkem zamířili do nižších německých soutěží.

Davidovi Čadovi skončí k 30.6. profesionální smlouva v Baníku a v rámci změny přestupního řádu se z něj stává volný hráč. Momentálně se připravuje s týmem Opavy. Rostislav Šamánek hostuje do 30.6. ve Znojmě, nicméně už se zapojil do přípravy v prvoligové Jihlavě.
Kádr A-týmu pro letní přípravu

Brankáři: Jakub Dvořák, Jaroslav Beláň, Jiří Chára (U19 FK Baník Sokolov)

Obránci: Jurij Medveděv, Jakub Blažek, Zbyněk Vondráček, Ondřej Ševčík (SK Sigma Olomouc), Panajotis Kucalas, Jan Růžička (Bohemians Praha 1905), Adam Čihák (FC Viktoria Plzeň)

Záložníci: Jan Mejdr, Vít Vrtělka, Vojtěch Machek, Dan Krlička, Petr Průcha (FC Viktoria Plzeň), Daniel Boček (FC Viktoria Plzeň), Jakub Dvořák II., Lukáš Provod (FC Viktoria Plzeň), David Bezdička (FK Dukla Praha), Kalina Jan (U19 FK Baník Sokolov), Rostislav Vokáč (U19 FK Baník Sokolov), Petr Glaser (MFK Karviná), Jan Kosak, Michal Mlynařík (FC Viktoria Plzeň)

Útočníci: Vojtěch Přeučil, Jiří Procházka

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

8/8 / AKTUALITY / LOKET NAD OHŘÍ - Tragická událost se stala u Lokte. Dívka (13) spadla ze skály. Utrpěla smrtelná zranění při pádu ze skály z výšky asi osmi metrů.


Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

5/8 / FK SOKOLOV / ÚSTÍ N.L. - V minulé sezóně se fotbalisté Baníku Sokolov na poslední chvíli zachránili před pádem do třetí ligy. A soudě podle výsledků z úvodu nového ročníku to na lepší zítřky nevypadá ani letos.


Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

2/8 / AKTUALITY / SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.


Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

27/7 / FK SOKOLOV / SOKOLOV - S dobrou náladou vzhlížejí fotbalisté Sokolova k novému ročníku Fotbalové národní ligy. Tým, který se v minulém ročníku těsně zachránil před pádem do třetí ligy, by měl pozvednout nový trenér Pavel Horváth.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeSokolovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeSokolovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeSokolovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!