Sokolovské kino Alfa projde další modernizací

12. duben 2016 | 20:54
Kino Alfa. Foto: archiv Město SokolovKino Alfa. Foto: archiv Město Sokolov

Sokolov - Modernizace sokolovského kina Alfa mají dál pokračovat. Městský dům kultury usiluje o novou promítací technologii. Ta má splňovat všechny normy pro projekce v premiérových kinech.

Reklama

„Hlavním důvodem podání této žádosti je to, že chceme pro naše návštěvníky zvýšit komfort služeb poskytovaných ve 3D kině Alfa tak, aby si z kina odnášeli co nejkvalitnější filmové zážitky. Tato inovace by nám přinesla mnohonásobně lepší rozlišení. Díky nové technologii by měl každý divák své vlastní brýle, které by si jednorázově za pár korun zakoupil a my bychom tím ušetřili na opravách a údržbě těchto brýlí, “ řekl ředitel Městského domu kultury Ladislav Sedláček.

Jelikož jsou náklady na tuto modernizaci vysoké, udělila rada města souhlas s podáním žádosti o dotaci ze Státního fondu kinematografie. „Tento projekt se vyšplhal na částku 3 206 000 korun, kterou by z části hradila také radnice. Ta chce pro své občany nejen hezké kulturní zážitky, ale také kvalitu, “ dodala místostarostka Renata Oulehlová.

Kino Alfa v minulosti prošlo dvakrát modernizací. Poprvé v roce 2009, vloni pak přibyl 3D zvuk a proběhla rekonstrukce interiéru.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

8/8 / AKTUALITY / LOKET NAD OHŘÍ - Tragická událost se stala u Lokte. Dívka (13) spadla ze skály. Utrpěla smrtelná zranění při pádu ze skály z výšky asi osmi metrů.


Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

5/8 / FK SOKOLOV / ÚSTÍ N.L. - V minulé sezóně se fotbalisté Baníku Sokolov na poslední chvíli zachránili před pádem do třetí ligy. A soudě podle výsledků z úvodu nového ročníku to na lepší zítřky nevypadá ani letos.


Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

2/8 / AKTUALITY / SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.


Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

27/7 / FK SOKOLOV / SOKOLOV - S dobrou náladou vzhlížejí fotbalisté Sokolova k novému ročníku Fotbalové národní ligy. Tým, který se v minulém ročníku těsně zachránil před pádem do třetí ligy, by měl pozvednout nový trenér Pavel Horváth.
ZápadočeskýDeník.czNovinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeSokolovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeSokolovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeSokolovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!