V Sokolově bude rozšířen kamerový systém, strážníci mají mobilní služebnu

24. květen 2016 | 21:46
Městský strážník. Foto: archiv Město SokolovMěstský strážník. Foto: archiv Město Sokolov

SOKOLOV - Řešit neutěšený stav v sokolovských ulicích chce intenzivněji městská policie. Zprovozněna byla mobilní služebna, město vydalo informační brožury, instalována bude nová kamera a strážnici přijmou osm lidí-preventistů.

Reklama

Představitelé radnice, policie i strážníci se nově potkávají s obyvateli v ulicích Sokolova. Hovoří s nimi například o tom, jak se jim v jejich čtvrti žije, rozdávají reflexní chrániče nebo pexesa pro děti.

Do problémové lokality v Hornické ulici bude instalována kamera. "V Hornické ulici bude v nejbližší době instalována kamera, jejímž prostřednictvím budeme 24 hodin denně sledovat, zda tam netvoří shluk posedávajících lidí," sdělil velitel MP Petr Kubis.

Navíc Městská policie Sokolov hledá další asistenty prevence kriminality. Jedná se o dotovaná místa, která hradí pracovní úřad. Přihlásit se tak můžou uchazeči vedení v evidenci nezaměstnaných.

Dvě pozice z volných deseti už jsou obsazené díky podpoře Ministerstva vnitra. Najaté posily mají na starost úřad práce. Jsou ale další lokality, které chce velitel MP Petr Kubis pokrýt. "Jsou pro nás očima i ušima. Strážníci se tak můžou věnovat běžným pochůzkám a službám pro občany. Například v nemocnici budou asistenti k ruce řidičkám Senior expressu, můžou doprovodit seniora k lékaři, případně pomoci personálu, když se po areálu pohybují bezdomovci nebo drogově závislí. Což se bohužel občas stane."

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

Dítě u Lokte zemřelo po pádu ze skály

8/8 / AKTUALITY / LOKET NAD OHŘÍ - Tragická událost se stala u Lokte. Dívka (13) spadla ze skály. Utrpěla smrtelná zranění při pádu ze skály z výšky asi osmi metrů.


Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

Sokolov je po dvou kolech bez bodu. Co na to kouč Horváth?

5/8 / FK SOKOLOV / ÚSTÍ N.L. - V minulé sezóně se fotbalisté Baníku Sokolov na poslední chvíli zachránili před pádem do třetí ligy. A soudě podle výsledků z úvodu nového ročníku to na lepší zítřky nevypadá ani letos.


Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

Obchvat Sokolova se zpozdí o rok

2/8 / AKTUALITY / SOKOLOV - Obyvatelé Sokolova si na dostavbu západního obchvatu budou muset počkat ještě rok. O takovou dobu se totiž pravděpodobně zpozdí výstavba.


Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

Sokolov se těší na start druhé ligy. Kam tým dovede Pavel Horváth?

27/7 / FK SOKOLOV / SOKOLOV - S dobrou náladou vzhlížejí fotbalisté Sokolova k novému ročníku Fotbalové národní ligy. Tým, který se v minulém ročníku těsně zachránil před pádem do třetí ligy, by měl pozvednout nový trenér Pavel Horváth.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeSokolovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeSokolovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeSokolovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!